Pora na porządki

06 Kwiecień 2016

Zanim zastanowisz, gdzie sprzątnąć ciuchy stosowne do ustępującej pory roku, przejrzyj je pod kątem „żywotności”. Jeśli są rzeczy, których nie założyłaś przez cały sezon - szansa na powrót do nich za rok jest mała. To więc idealny czas, by np. oddać je potrzebującym albo wystawić na sprzedaż.

W co spakujesz pozostałą odzież zależy od ilości miejsca, którym dysponujesz na jej przechowywanie. Jeśli jest to strych, pawlacz, stara szafa - świetnie sprawdzają się kartony, w których ciuchom będzie sucho i będą miały zapewniony dostęp powietrza. Idealnie byłoby zawiesić zimowe kurtki na wieszakach, jeśli mamy taką możliwość, pamiętajmy o pokrowcach wykonanych z oddychających materiałów. Nie polecamy worków na śmieci – ubrania mogą ulec zniszczeniu pod wpływem wilgoci, do tego gryzonie i insekty mają łatwiejszy dostęp do ich zawartości.

Wobec niewielkiej ilości miejsca doskonałym rozwiązaniem będą worki próżniowe. Wystarczy zamknąć wypełniony ubraniami worek i nadmiar powietrza odciągnąć odkurzaczem. Objętość może zmniejszyć się nawet do 75%. W uporządkowanej szafie z łatwością możemy znaleźć każdą rzecz, co bardzo ułatwia poranne wychodzenie z domu.